Kontaktujte nás

Zdravotná starostlivosť
novej generácie

Užitočné informácie

V auguste  roku 2012 sa nemocnica spoluprácou s družením  „Šanca pre nechcených“  zriadila pomocou sponzorov “Hniezdo záchrany “- verejne prístupný inkubátor – , kde anonymne mamička môže odložiť nechcené bábätko. Vďaka nášmu hniezdu v apríli 2015 dostal šancu  pre život náš prvý nechcený krásny novorodenec. 

hniezdo.jpg

V apríli 2008 bola  v Nemocnici s poliklinikou Dunajská Streda  otvorená a vysvätená kaplnka svätého Jozefa počas ekumenického obradu, ktorý spoločne viedli pastori  reformovanej a evanjelickej cirkvi,  kňaz katolíckej cirkvi a zástupca židovského spoločenstva . Omše sa zúčastnili zamestnanci nemocnice a predstavitelia verejného a politického života.

Duchovní jednotlivých cirkví spoločne vyjadrili radosť, ako aj vieru, že kaplnka nemocnice bude miestom, ktoré posilní duchovnú podstatu pacientov, ktorí ju budú navštevovať a tak im bude daná možnosť zmieriť sa s fyzickou i duševnou ujmou, ktorú podstupujú pri svojom ochorení a zároveň im dodá aj silu bojovať s ochorením. Slúži každému kto potrebuje  miesto, kde by načerpal silu, upokojil  myseľ i dušu. Kaplnka dáva pacientom a ich blízkym možnosť, aby aj napriek ich pobytu v nemocnici sa nemuseli vzdať návštevy svätostánku.
Spolupráca medzi kostolom a nemocnicou však nie je ničím novým, nakoľko kňazi a pastori navštevujú pacientov na ich želanie i počas týždňa už mnoho rokov.

Kaplnka je otvorená denne medzi 14.00 hod až 15.30 hod, v sobotu sa v nej slúžia omše.


Pred 38 rokmi sa v sne  pani Malagya Erzsébet z Nitrianskych Hrnčiaroviec zjavila Panna Mária. Od tých čias, táto pobožná pani plánovala, že na počesť Márie nechá postaviť pietne miesto.

Spolu s manželom viackrát navštívili francúzske Lurdy, kde sa pred 150 rokmi malému dievčatku meno Bernadette zjavila Panna Mária.

Po mnohých desaťročiach  sa sen pani z Nitrianskych Hrnčiaroviec stal skutočnosťou  v záhrade dunajskostredskej nemocnice. V nej Lurdskú jaskyňu počas svätej omše posvätil Kiss Róbert. Poďakoval mestu a nemocnici  za podporu a dary,  lebo ako sa vyjadril, pre katolícku cirkev je dôležité,  aby takéto symboly hlásali existenciu Pána. „Ďakujem,  že som sa mohla dožiť tejto chvíle. Dúfam že chorí pacienti tu načerpajú silu a zdravie“ – povedala pani Erzsébet po obrade. Jej manžel sa už tejto vznešenej chvíle nedožil. Malagya Erzsébet povedala,  že za komunizmu jej nedovolili  uskutočniť jej plán napriek tomu, že skaly potrebné na jej postavenie, k jaskyni poznášali vlastnými rukami. Ani v Nitre  nenašla  podporu pre svoju predstavu.

Vďaka jej priateľom nakoniec jaskyňu predsa len postavili v areály Nemocnice s poliklinikou v Dunajskej Strede, kde okrem naplnenia jej sna, dáva možnosť každému, kto sa pri nej pristaví, posedí si, mohol v tichosti rozjímať.

Jaskyňu, uprostred ktorej je socha panny Márie vyhotovil Béla Kulcsár.

lurdska jaskyna.jpg


Gynekologicko pôrodnícke oddelenie: Šestonedelie

Popis izby: Manž. posteľ, postieľka pre bábätko, TV, chladnička, mikrovlnka, samostatná kúpeľňa

Cena izby za deň: 40 Eur
                              20Eur/jednoposteľová izba s možnosťou prítomnosti otca dieťaťa celý deň/
Zľava pre poistencov ZP Dôvera:
Možnosť ubytovania sprevádzajúcej osoby: Áno  (20 Eur alebo 40 Eur) /otec/

Ďalšie kľúčové nadštandardné služby:
Pôrodná sála – rodinný apartmán – 180 Eur
Gyn. oddelenie – 1 posteľová izba so samostatnou kúpeľňou - 10 Eur

nadstandard 1.jpg

Nadštandardné izby poskytujú aj  oddelenia – interné, neurologické, pediatrické