Kontaktujte nás

Moja pôrodnica Dunajská Streda

 • Pôrodný plán

  Pôrodný plán

 • Baby friendly hospital

  Baby friendly hospital

 • Odber pupočníkovej krvi

  Odber pupočníkovej krvi

 • Predpôrodná príprava

  Predpôrodná príprava

 • Voňavá pôrodnica

  Voňavá pôrodnica

 • Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode

  Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode

 • Epidurálna analgézia

  Epidurálna analgézia

 • Nadštandardné izby

  Nadštandardné izby

Služby

MG1_3230.jpg

Gynekológia

Oddelenie gynekológie je zamerané na minimálne invazívnu terapiu prostredníctvom endoskopických techník. Podporuje súčasné trendy gynekologickej chirurgie.

Viac

Pôrodníctvo

Oddelenie poskytuje pôrodnícku starostlivosť na vysokej úrovni s použitím najmodernejších diagnostických a terapeutických metód. Je zamerané na humanizáciu pôrodu a využívanie všetkých dostupných alternatívnych metód pôrodu, ktoré podporujú a uľahčujú žene pôrod v súlade s koncepciou gynekológie a pôrodníctva a koncepciou pôrodnej asistencie.

Viac
MG1_3387.jpg

Neonatológia

Na obnovenom novorodeneckom oddelení poskytujeme diagnostickú a liečebno-preventívnu starostlivosť novorodencom po pôrode.

Viac
MG1_3190.jpg

Pobyt na oddelení

Snažíme sa, aby bol Váš pobyt na oddelení čo najpríjemnejší. Známkami kvality nášho oddelenia sú izby s vysokým štandardom, príjemnou vôňou, kompletne vybudovaný rooming-in systém ale i nadštandardné izby za polovičné ceny, pre poistenkyne zdravotnej poisťovne Dôvera.  

Viac
MG1_3681.jpg

Praktické informácie

Všetky potrebné informácie o návštevných hodinách, potrebách pre mamičky, či všeobecných informáciách o postupoch a prípravách na zdravotnícke výkony poskytované oddelením.  Nájdete tu aj edukačné materiály pre mamičky, ktoré pomôžu zvládnuť prvé dni so svojim malým dieťatkom.

Viac

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Juraj Schwarcz, MPH

  MUDr. Juraj Schwarcz, MPH

  Pôsobí ako primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia od roku 1996. Vyštudoval Lekársku fakultu UK v Bratislave. Má 5 atestácií v odbore gynekológia a pôrodníctvo I. a II. stupňa, v perinatológii, diagnostike a liečbe chorôb prsníka a má ukončené trojročné štúdium ako odborník v riadení zdravotníctva.  Venuje sa prioritne moderným operačným technikám, endoskopii. Ďalšou jeho prioritou sú Moderné trendy v pôrodníctve a starostlivosti o gravídne ženy.

  Viac

 • MUDr. Edit Rajzák

  MUDr. Edit Rajzák

  Pôsobí ako primárka neonatologického a detského oddelenia od roku 2003, celkovo pracuje od roku 1982 v Dunajskej Strede. Vyštudovala pediatriu na Lekárskej fakulte UK v Bratislave a hneď po štúdiu v roku 1985 ukončila špecializáciu I. st. v odbore pediatria, ktorú doplnila špecializáciou II.st. v roku 1992. V rámci pediatri sa zameriava na ultrasonografické vyšetrenia v detskom veku.

  Viac

 • Mgr. Éva Lapos

  Mgr. Éva Lapos

  Je vedúca pôrodná asistentka na gynekologicko - pôrodníckom oddelení. Zodpovedá za úroveň a kvalitu poskytovanej ošetrovateľskej starostlivosti . Snaží sa o zabezpečenie podmienok, ktoré prinášajú mamičkám pozitívny zážitok z príchodu nového života. Vedie tím tridsiatich pôrodných asistentiek a sanitárok.

 • MUDr. Beata Budayová

  MUDr. Beata Budayová

  Je zástupkyňa primára a na oddelení pracuje od roku 2005. Študovala na Lekárskej fakulte UK v Bratislave.  V roku 2009 ukončila špecializačné štúdium v odbore gynekológia a pôrodníctvo. Zároveň pracuje ako sekundárny lekár a prioritne vykonáva ultrazvukové vyšetrenia.  Veľmi ju zaujímajú endoskopické operačné výkony. 

  Viac

 • MUDr. Edit Banko Varga

  MUDr. Edit Banko Varga

  Pracuje na gynekologicko-pôrodníckom oddelení  ako lekárka  od roku 2006. Vyštudovala všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte UK v Bratislave. V odbore gynekológia a pôrodníctvo skončila špecializačné štúdium. Od malička sa chcela stať lekárkou a baví ju komplexná starostlivosť o ženu. 

  Viac

 • MUDr. Éva Méry

  MUDr. Éva Méry

  Je lekárka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení a vedie ambulanciu rizikovej tehotnosti. Vyštudovala Lekársku fakultu UK v Bratislave. Po ukončení štúdia začala pracovať na oddelení od roku 2008. V roku 2016 ukončila špecializačné štúdium v odbore gynekológia a pôrodníctvo. Pracuje taktiež na oddelení šestonedelia a pôrodnice, kde sa stará o mamičky počas pôrodu a po ňom.

  Viac

 • MUDr. Adriana Brányiková

  MUDr. Adriana Brányiková

  Je lekárka neonatologického oddelenia , pričom v DS pracuje od roku 1990. Študovala v odbore pediatria a v roku 1994 nadobudla atestáciu z pediatrie. V roku  2000 ukončila špecializačné štúdium v odbore neonatológia.  Pracuje na ambulancii pre rizikových novorodencov a vykonáva služby na detskom oddelení.

  Viac

 • MUDr. Iryna Babynets

  MUDr. Iryna Babynets

  Je lekárka na gynekologicko- pôrodníckom oddelení a najviac času sa venuje rizikovej tehotnosti.  Vyštudovala  Užhorodskú národnú univerzitu a lekársku fakultu v roku 2010.  Po ukončení štúdia začala pracovať na Ukrajine, kde pôsobila 6 rokov. Od septembra 2016 pracuje v Svete zdravia a je zariadená do atestačného študijného programu.

  Viac

 • MUDr. Dominika Valúchová

  MUDr. Dominika Valúchová

  Je atestovaná lekárka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Vyštudovala na Lekárskej fakulte UK v Bratislave a od roku 2013 pôsobí v Dunajskej Strede. Chystá sa na špecializačnú skúšku z mamodiagnostiky a atestáciu ultrazvuku v gynekológii a pôrodníctve.

  Viac

 • MUDr. Alica Simonová

  MUDr. Alica Simonová

  Pracuje ako lekárka gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia.  Vyštudovala na Lekárskej fakulte UK v Bratislave a momentálne je zaradená do špecializačného štúdia v odbore gynekológia a pôrodníctvo.  V práci sa stará o pacientov na jednotke intenzívnej starostlivosti.  V budúcnosti by chcela rozvíjať  výkony v rámci endoskopie a amniocentézy.

  Viac

 • MUDr. Natália Benovičová

  MUDr. Natália Benovičová

  Je atestovaná lekárka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení.  Študovala na Lekárskej fakulte UK v Bratislave . V Dunajskej Strede pracuje od roku 2008. Na oddelení ju okrem starostlivosti o budúce mamičky baví hlavne operatíva a amniocentézy.

  Viac

 • Bc. Gabriela Haverová

  Bc. Gabriela Haverová

  Pracuje ako pôrodná asistentka na pôrodnej sále od roku 2013. Pôrodnú asistenciu vyštudovala na SZU a na gynekologicko- pôrodníckom oddelení  momentálne zabezpečuje predpôrodnú prípravu.  Snaží sa previesť mamičky komplexnou prípravou na pôrod s cieľom eliminovať  stres a psychicky a fyzicky ich pripraviť na ich samotný pôrod.

 • Iveta Morvayová

  Iveta Morvayová

  Pracuje ako manažérka dennej zmeny. Vyššie odborné vzdelanie získala v Trnave v odbore diplomovaná detská sestra.  Na neonatologickom oddelení zabezpečuje okrem starostlivosti o novorodencov a chodu oddelenia aj laktačné poradenstvo. Je veľkou oporou mamičiek pri príprave na dojčenie .

 • Mária Gerhátová

  Mária Gerhátová

  Je manažérka dennej zmeny na gynekologicko-pôrodníckom oddelení.  Jej náplňou práce je usmerňovať celkový chod oddelenia na dennej báze a v prípadoch neprítomnosti zastupovanie vedúcej pôrodnej asistentky. Na oddelení pracuje od roku 1985.

Vyjadrenia našich pacientok • Zuzana Háziová

  Mala som krátky pôrod, do troch hodín bolo moje bábätko na svete. Lekárka aj sestrička ma držali za ruku a ďakujem im za túto podporu a krásny zážitok z pôrodu. Oceňujem prístup celého kolektívu k mamičkám.

  Zuzana Háziová
  Trhová Hradská pri Dunajskej Strede  , 34 rokov

 • Hajnalka Nagyová

  Oproti môjmu prvému pôrodu je to tu vynovené. Krásne farby, príjemné prostredie. Chcela by som ešte navštevovať predpôrodnú prípravu. Mám to síce 15 km od domu, ale chcela by som túto novinku pre mamičky vyskúšať. Určite je potom mamička lepšie pripravená na pôrod.

  Hajnalka Nagyová
  Gabčíkovo , 41 rokov

 • Michaela Haár

  Určite by som odporúčala rodiť v Dunajskej Strede, nakoľko je tu skvelý personál, novorodenecké sestry nám pomáhajú pri kojení a celkovej starostlivosti o bábätko.

  Michaela Haár
  Dunajská Streda , 32 rokov

 • Dóra Bozsenyik

  Všetky mamičky sú tu spokojné a je to pre mňa aj najbližšie. Naozaj len dobré som počula o tejto pôrodnici, tak neváham. Som prekvapená ako to tu vyzerá, je to tu nové, pekné, lepšie ako kedysi. Chvália aj lekárov a sestričky, tak verím, že to tak bude aj pri mojom pôrode.

  Dóra Bozsenyik
  Trhová Hradská pri Dunajskej Strede  , 24 rokov

 • Renáta Bartal Gajdošík

    Už som v tejto pôrodnici raz rodila a celé je to tu zmenené. Miestnosti sú krajšie, pribudli viaceré novinky. Určite využijem návštevu predpôrodného kurzu.

  Renáta Bartal Gajdošík
  Ohrady pri Dunajskej Strede , 32 rokov

 • Soňa Šalátová

  Hlavným dôvodom, prečo som a tu rozhodla rodiť je to, že nie som fanúšikom veľkých pôrodníc. Chcela som osobnejší prístup a a ten som tu aj našla. Oceňujem aj to, že som mohla mať dieťatko ihneď pri sebe po pôrode. Páči sa mi, že pôrodnice stále napreduje, inovuje, rekonštruujú všetko v prospech mamičiek a novorodencov.

  Soňa Šalátová
  Senec, 33 rokov

Dohodnite si stretnutie

+421 918 477 381

Naplánujte si pôrod do najmenších detailov

Captcha obrázok

Kontakt

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda

Nemocnica s poliklinikou Dunajská Streda, a.s.

Veľkoblahovská 23,  929 01 Dunajská Streda

E-mailová adresa: porodnyplan.ds@svetzdravia.com


Umiestnenie oddelení v nemocnici:

Gynekologické oddelenie : A1 pavilón : 4. poschodie

Oddelenie šestonedelia: A1 pavilón: 2. poschodie

Pôrodná sála: Monoblok B: 2 poschodie

Gynekologická operačná sála a izba pooperačnej starostlivosti: Monoblok A: 2. Poschodie


Telefonický kontakt:

Pôrodný plán:
+421 918 477 381
Gynekologické oddelenie
031 / 5571324
Šestonedelie031 / 5571229
Operačka a pooperačná izba
031 / 5571436
031 / 5571143
Pôrodná sála
031 / 5571274

Návštevné hodiny

Pondelok15:00 - 17:00
Utorok 15:00 - 17:00
Streda 15:00 - 17:00
Štvrtok 15:00 - 17:00
Piatok 15:00 - 17:00
Sobota 14:30 - 16:30
Nedeľa 14:30 - 16:30 
© 2017 Svet zdravia, a.s. - všetky práva vyhradené